Uus Lencioni raamat: Ideaalne meeskonnamängija

Patrick Lencioni käis välja oma klassikaks saanud bestselleris "The Five Dysfunctions of a Team" uudse murrangulise lähenemise meeskonnatööd lõhkuva grupikäitumiste kohta. Oma uues raamatus on Lencioni fookus aga hoopis meeskonna üksikliikmel, keskendudes kolmele hädavajalikule voorusele, mis teeb mõnest inimesest oluliselt parema meeskonnamängija kui teisest.

The Ideal Team Player (hetkel raamat veel vaid inglise keeles) annab suurepärase raamistiku ja hõlpsalt rakendatavad tööriistad värbamistegevusteks ja heade meeskonnamängijate arendamiseks mistahes organisatsioonis. Ükskõik, kas oled juht, kelle eesmärk on kujundada hästi toimiv meeskonnakultuur, personalitöötaja, kes soovib värbamisel üles leida tõelised meeskonnamängijad või lihtsalt töötaja, kellel on huvi ise saada hinnatud tiimiliikmeks, sellest raamatust leiad nii praktilist kui ka teoreetiliselt veenvat uut teavet.

Teil on võimalus see raamat meilt tellida 29 euro eest.

Ideaalse meeskonnamängija 3 põhivoorust on: tagasihoidlikkus/alandlikkus, nälg/teadmishimu, inimsuhetega seotud tarkus. Jõud, mis seesuguse kombinatsiooniga kaasneb, parandab drastiliselt hästitoimivate meeskondade loomisprotsessi.

Mudel

  • Tagasihoidlikkus/alandlikkus

    Ideaalsed meeskonnamängijad on alandlikud. Neile ei ole omane suur ego ega mure oma staatuse pärast. Alandlikud inimesed on varmad välja tooma pigem teiste panust, mitte otsima ise tähelepanu. Nad saavad krediiti tõstes eelkõige meeskonda esile ja defineerides edu kollektiivse nähtusena. 

  • Nälg/teadmishimu

    Ideaalsed meeskonnamängijad on pidevas “näljas“. Nad otsivad kogu aeg midagi rohkemat. Rohkem tegemist. Rohkem õppimist. Enam vastutust. Näljased inimesed ei vaja peaaegu kunagi juhipoolset taganttõukamist – nad on kõrge enesemotivatsiooniga ja hoolsad. Nad mõtlevad pidevalt järgmistele sammudele ja järgmistele võimalustele.
  • Inimsuhetega seotud tarkus

    Ideaalsed meeskonnamängijad on arukad. Suhete osas aitab neid terve mõistus. Nad mõistavad, mis grupis toimub ja kuidas teistega kõige efektiivsemal moel asju ajada. Neil on hea taju ja intuitsioon grupidünaamika osas ning selles, milline mõju on nende sõnadel ja tegudel.

Lae alla mudelikirjelduse broshüür siit.