DiSC kui organisatsioonikultuuri ümberkujundaja

 

Nagu me kõik praegu kogeme, elame tõesti väga kiiresti muutuvas ja väljakutseterohkes ajas ning töökeskkonnas. Eluga püsivas muutumises kaasneb paraku kestev ja kurnav ärevusseisund. 2018. a. Bersin by Deloitte’s uuringuraport “Meet the Modern Learner” väidab, et tänases modernses keskkonnas töötavad inimesed on pidevas ülepinges, ärevuse- ja häireseisundis. Toome sealt uuringust mõned selgelt väljajoonistunud faktid:

  1. Üle 80% osalenud firmadest väitsid, et nende äritegevus on töötajate jaoks kas “väga keeruline” või “keeruline”.
  2. Neist firmadest vähem kui 16 %-l on olemas “töö lihtsustamise programmid” või süsteem töötajate igapäevase stressi vähendamiseks.
  3. Järjest kasvab nende inimeste arv (40% rahvastikust), kes leiavad, et on võimatu olla nii tööl edukas kui ka elada samal ajal tasakaalus pereelu.

Lisaks ülaltoodule viitab ka Gallupi hiljutine raport (State of the Global Workplace report) väga tõsisele globaalsele probleemile – vaid vähem kui 15% üleilmsest tööjõust on tegelikkuses aktiivselt kaasatud ja tunneb täit osalust.

Needsamad kiiresti teisenevad töökohad, mis imevad töötajad energiast tühjaks, nõuavad oma inimestelt kordades rohkem kui kunagi enne. Kuna globaalne tööjõud muutub üha rohkem VUCA-ks*, on just organisatsiooni reaalsed inimesed see tegelik jõud, kelle kaudu saavutatakse edu ja konkurentsieelis. Seetõttu on toimunud nihe organisatioonikultuuri fenomeni tajumises. See pole lihtsalt tore, vaid hädavajalik. Nagu ütles Gary Vaynerchuk: “Kõige olulisem asi teie kiiruse, teie firma ja teie teeninduse seisukohalt on teie organisatsiooni seesmine kultuur.”

Kui me üldse teame midagi organisatsioonikultuurist, siis eelkõige seda, et see võib tähendada väga erinevaid asju eri organisatsioonide jaoks. Mõnede jaoks on siin sisuks “see, kuidas meil asju tehakse.” Mõne teise jaoks tähendab organisatsioonikultuur eelkõige korporatiivseid väärtusi ja kokkulepitud käitumispoliitikat. Veel enam – see on kirjutamata käitumiskood, mida antakse edasi üle aja.

Kuigi on lõputult viise, kuidas defineerida ja kujundada organisatsioonikultuuri, võib siiski välja tuua 3 karakteristikut, mis on ühisosa:

  • kultuur on unikaalne igas organisatsioonis
  • see on edukuse kõige otsustavam käivitaja
  • see on üks raskemaid asju, mida muuta

Mida me sellises olukorras üldse teha saame? Kui organisatsioonikultuur on edukuse seisukohalt esmatähtis, ent kõige raskemini muudetav, kuidas siis ikkagi panna inimesi ja organisatsioone tegema hüpet paremuse poole. Kuidas saavutada tõeline kultuuriline transformatsioon?

Selline kultuuriline muutus ei saa kunagi toimuda iseenesest, juhuslikult. See on tulem tuhandetest teadvustatud suhtlusmomentidest, hoiakutest ja valikutest, mida teeb iga indiviid, kes selle kultuuri ülesehitamises osaleb. Tõeline kultuuritransformatsioon pole mitte personalitöötajate ja juhtide teha, vaid kõigi töötajate teadlik pingutus ja ühine panus. Tõeline kultuuri ümberkujundamine, kuigi see on organisatsiooni vastutada, vajab katalüsaatorit. Meie usume, et DiSC võib olla see katalüsaator.

 

Selle kinnituseks saame jagada meie brändi uut videot DiSCOVER THE POWER OF WE™. Oleme selle video üle uhked, kuid veel uhkemad oleme nende miljonite elude ja tuhandete organisatsioonikultuuride üle, mille muutumises on DiSC koos oma pühendunud partnerite võrgustikuga osalenud. Praegu, rohkem kui kunagi varem, on aeg tõmmata kaasa võimalikult palju inimesi mõjutama ja kujundama seda kultuuri, milles nad igapäevaselt töötavad. Kui jagad samu väärtusi, jaga ka seda videot.

Kogu artikli sisu kuulub Wiley kaubamärgile Everything DiSC.

 

IPB Partners OÜ

Woldemar Mayeri Ärimaja
Paldiski mnt 29, B korpus, 6. korrus
Tallinn, Eesti 10612

Kontakt

Nimi
Field is required!
Field is required!
E-mail
Field is required!
Field is required!
Sõnum
Field is required!
Field is required!