Siin TED Talk-is pakub Dr. Robert Waldinger mõningaid vastuseid sellele küsimusele jagades võtmeseisukohti käsilolevast pikaajalisest uuringust täiskasvanute arengu kohta Harvardi Ülikoolis.

See uuring algas juba 75 aastat tagasi ja kestab siiani. Waldinger, selle uuringu neljas koordinaator, kirjeldab selle teadutöö algust ja kuidas osalejad said välja valitud. 724 osalejast 60 on veel elus, enamik neist üle 60. Saate selle uuringu kohta rohkem infot siin.

Intervjuude, meditsiiniliste andmete, verenäitude ja muude analüüside põhjal saab kokkuvõtteks öelda: head suhted hoiavad meid õnnelikuma ja tervemana.

On huvitav märkida, et need suhted võivad olla mistahes kujul, peaasi, et nad on positiivsed ja tähenduslikud. Perekondlikud, romantilised, platoonilised, kogukondlikud – kõik nad aitavad hoida meie meele ja keha tervena. Ükskõik kas sõbrad, kolleegid või naabrid, igal juhul sa võidad inimestevahelistest lähedastest ja tähenduslikest suhetest.

Waldingeri TED Talk jäi meile silma, sest me Everything DiSC® maailmas usume heade suhete jõusse ja tähtsusesse. Me teame, et suhted töökohal mõjutavad kõige enam töökeskkonda, millest omakorda sõltub rahulolu ja soorituse kvaliteet. Selliste teadmiste ja tööriistade olemasolu, mis aitavad paremini mõista küsimusi nagu – Mis mind tegelikult motiveerib? Mis mulle stressi põhjustab? Mis mu tegutsemist halvab? – annavad inimesele võimekuse aru saada ja kohandada end vastavalt suhtlemise vajadustele. Kui me arvestame oma suhetes teise poole vajadustega, siis me ühtlasi loome ka neile suhetele tugevamad alused ja see side on tähenduslikum ja usalduslikum meie mõlema jaoks.

Me kordame Waldingeri kokkuvõtet “Hea elu on üles ehitatud esmajärjekorras headele suhetele.” Ning õigete abivahendite ja teadmiste abil on see kättesaadav kõigi jaoks. Päriselt ja alatiseks.

 

Selle artikli sisu kuulub Everything DiSC, Wiley kaubamärgile.